" N
ení na světě bylina, aby na něco nebyla.....  "  tuhle moudrost znaly už naše prababičky.

Síla bylin je osvědčená a prověřená staletími, proto je stále zájem i o kosmetiku, která obsahuje právě bylinky.

Přírodní biokosmetika Salus
Ryze česká značka Salus/Saloos se od roku 1993 vypracovala na největšího českého výrobce certifikované přírodní biokosmetiky. Velmi si zakládá na tom, že výrobky obsahují nejvyšší možný podíl čistých přírodních látek. Neobsahují syntetické parfemace, konzervanty ani barviva. Kosmetika nevyvolává alergické reakce a je vhodná pro všechny typy pleti.Tělové a masážní oleje se staly symbolem kvalitní péče a každodenní starostlivosti o tělo s pomocí přírody. Široký sortiment přírodních produktů, přírodní kosmetiky.

Nová značka CPK bio
Označení CPK bio najdete pouze na výrobcích, které obsahují čisté přírodní suroviny a biosuroviny z ekologického zemědělství nebo volného sběru. Touto značkou se Česká republika zařazuje mezi vyspělé evropské země, které si standardy bio kosmetiky pečlivě hlídají.
Produkty Saloos označené ochrannou značkou CPK bio garantují splnění všech níže uvedených kritérií:
  • Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších rostlinných surovin prvotřídní kvality a surovin pocházejících z ekologického zemědělství, případně ze sběru bylin či plodů rostoucích ve volné přírodě
  • Sběr probíhá šetrným způsobem, s přihlédnutím na ochranu životního prostředí
  • Zásadně neobsahují minerální oleje (Paraffinum Liquidum), vazelínu ani jiné další ropné produkty, silikony
  • Při jejich výrobě nejsou používány žádné syntetické vonné, konzervační a barvicí látky
  • Neobsahují suroviny z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, glycerin, vorvaňovinu, norkový tuk a další)
  • Výrobky neobsahují geneticky modifikované suroviny
  • Použité výchozí suroviny ani hotové výrobky nejsou testovány na zvířatech
  • Neobsahují chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny
  • Je zajištěna ekologická likvidace odpadů, ekologická únosnost výroby a obalových materiálů

Original ATOK – Aromaterapeutická olejová kosmetika
Značka Original ATOK prezentuje vysoce kvalitní AromaTerapeutickouOlejovou Kosmetiku určenou pro profesionální i domácí použití. Je to kosmetika nabízející komplexní systém přirozené péče o celé tělo.
Jedná se o „živé“ přípravky čistě přírodního charakteru nebo s nezbytným minimem přídavných látek, které umožňují například emulgaci u krémů, případně oddalují oxidaci. Nelze je proto vyrábět do zásoby a skladovat by se měly v chladničce, podobně jako potraviny. Nároky na výrobu a skladování preparátů jsou však mnohonásobně vyváženy jejich kvalitou a účinky. Obsažené bioaktivní látky pokožku ošetřují zcela fyziologicky a šetrně, bez narušení jejího ochranného filmu. Rostlinné a éterické oleje tvořící základ kosmetiky Original ATOK díky nízké molekulární hmotnosti mohou pokožkou pronikat hluboko do těla a pozitivně ovlivňovat řadu tělesných funkcí. Éterické oleje, kromě účinků na fyzické tělo, přinášejí také uvolnění, radost a psychickou pohodu.

Konopná kosmetika Cannaderm 
Firma CANNABIS Pharma-derm, s.r.o. se od roku 2002 zabývá vývojem a výrobou speciální kosmetiky a potravinových doplňků využívajících léčivý efekt konopí. Soukromá společnost, s českými vlastníky a ryze českým kapitálem.
Veškeré produkty této firmy se vyrábí v České republice, podle vlastních, originálních receptur. Pro výrobu používá moderní výrobní technologie, které odpovídají přísným standardům pro výrobu kosmetiky. Všechny výrobky jsou schvalovány odpovědnými orgány (1.LF UK Praha) a certifikovány pro prodej v EU. Z konopí využívá výhradně konopné semínko ze schválených odrůd konopí setého (tzv. technické nebo průmyslové konopí), které neobsahuje žádné návykové psychoaktivní látky. Olej se lisuje ze semínka za studena a v ochranné atmosféře, aby se zachovali všechny jeho bioaktivní složky. Vzniká tak čistý (lidově panenský) konopný olej. Obsah léčivého konopí v každém produktu garantuje pečeť.

Valdemar Grešík - Natura s.r.o.- je přední český výrobce bylinných a ovocných čajů. Výrobní sortiment dále zahrnuje i tradiční čaje , výrobky z bylin (masti,kapky, sirupy), koření a kávu. K výrobě využívá přednostně surovin (bylin) z domácích zdrojů. Výrobní proces kontroluje ve vlastní analytické a mikrobiologické laboratoři. Zpracovává více než 300 druhů bylin.

Produktové řady :

Devatero bylin ( směsi bylinných čajů složené vždy z devíti bylin)

Bylinné směsi, sypané i porcované (např. Sedmikvítek)

Znamení zvěrokruhu (sypané směsné bylinné čaje)

Čtvero ročních období (sypané čaje z bylin,sušeného ovoce a aromat)

bylinné jednoduché čaje porcované (fenykl, heřmánek, máta aj.)

Léčivé byliny

Čaje čtyř světadílů (sypané i porcované čaje-zelené,černé,kvetoucí čaje,rooibos aj.)

Ovocné čaje (sypané i porcované s vysokým podílem sušeného ovoce)

Bylinné sirupy, kapky , masti a bonbóny

Přírodní rostlinné silice (pro aromaterapii) a vonné sáčky a polštářky

Alkoholické nápoje ( např. Děčínská jeřabinka)